شش درسی که تمام کارآفرینان باید بدانند

08:08:12 _ 95/11/08

با تمرکز آغاز کنید:اکنون زمان آن رسیده است که بر روی تمرکز، تمرکز کنید. هنگامی که به چیزی آری می گویید، به چندین چیز دیگر نه گفته‌اید. توجه داشته باشید که روابط علی معلولی امور پیرامونتان چگونه است. سیستم 5-3-1  پیشنهاد خوبی است. اینگونه که تنها با یک اولویت مهم روز خود را آغاز کنید. تنها پس از اتمام آن، شما می‌توانید به سراغ سه اولویت بعدی بروید و پس از آن، به سراغ 5 اولویت بعدی.

شبکه سازی کنید: شبکه بسیار دارای اهمیت می باشد. شبکه باید هم عمیق و هم گسترده باشد. شبکه می تواند برای استارتاپ شما ایده، فرصت، تامین مالی و حمایتهای فراهم کند که در حالت عادی به آن دسترسی ندارید.

مشکلات را به عنوان صبحانه بخورید: استیو جابز یک متخصص در استفاده از قدرت محدودیتهای پیش آمده برای ایجاد روشهای جدید اندیشیدن است؛ به این معنی که محدودیت را متوقف کنید و سپس با آن ور بروید. بسیاری از معجزه ها در خارج از نقاط راحتی ما رخ می دهد. اما این نیازمند شجاعت، مقابله با ترس و احتساب شکست به عنوان نیمی از پیروزی می باشد. بنابراین بر روی موارد ممکن تمرکز کنید، نه بر مشکلات

سریع‌تر یاد بگیرید: بسیار مطالعه کنید. شبکه ای از افراد قهرمانی که در کسب و کار و  زندگی تان آنها را تحسین می کنید، بسازید. تشنگی زیادی برای تجارب جدید داشته باشید و یادگیری را متوقف نکنید. شما باید در تمام طول عمرتان متعهد به یادگیری باشید. این امر به شما قدرت پیش بینی اتفاقات آینده که دیگران قادر به دیدن آنها نیستند، می دهد.

انجام دهید: فاصله میان صحبت کردن با نتیجه گرفتن، عمل کردن است. این ویژگی در مورد سرعت عمل در تبدیل حرفهایتان به عمل می باشد.

و فرمولی که در نهایت برای موفقیت استارتاپ‌ها وجود دارد عبارتست از؛

تصمیم بگیر که چه چیزی دارای اهمیت است، آن را اولویت بندی کن و با سرعت آن را اجرا کن. یادتان باشد که در عصر دیجیتال، از دست دادن تمرکز به سادگی هر چه تمامتر اتفاق می افتد.

منبع:

http://addicted2success.com/podcasts/5-awesome-hacks-for-startup-success-terence-mauri/