هشت مهارت مورد نیاز برای کارآفرینان

22:43:23 _ 95/11/12

برای راه‌اندازی موفق یک کسب‌و‌کار به چه مهارتهایی مورد نیاز است؟ در این مطلب ۸ مهارت مورد نیاز مطرح شده است که هر کارآفرین موفق بایستی آنها را دارد باشد یا برای تقویت آنها تلاش کند:

  1. انعطاف‌پذیری: کسب‌وکارها معمولاً طبق آنچه که پیش‌بینی کرده‌ایم به پیش نمی‌رود و بسیار بالا و پایین دارد. این مهارت کارآفرین را قادر می‌سازد که حتی در شرایطی که چشم‌اندازی روشنی وجود ندارد با قدرت به پیش‌برود.
  2. تمرکز: پس از اینکه چشم‌انداز برای کسب و کار ترسیم می‌شود، نیروها مزاحم بسیاری مانع تمرکز شما بر این چشم‌انداز خواهد شد. کارآفرینان نیاز دارند که تمرکزی همچون لیزر برای رسیدن به گام‌ بعدی تا رسیدن به هدف نهایی داشته باشند. دستیابی به این مهارت بسیار دشوار است.
  3. دیدن افق‌های دور: بسیاری از کارآفرینان، صبور نیستند و صرفاً به آنچه که در کوتاه مدت رخ می‌دهند، توجه دارند و از اینکه شرکت بایستی به چه مسیری هدایت شود، غافل هستند. موفقیت ممکن است تا ده‌ها سال به طول بینجامد و کارآفرینان نیاز دارند که هر سه ماه به صورت جدی برای ادامه مسیر برنامه‌ریزی کنند.
  4. شناسایی و مدیریت افراد: یک کارآفرین صرفاً از طریق یادگرفتن اینکه چطور افراد، شرکا و سایر منابع را به بهترین نحو به کار بگیرد قادر خواهد بود که یک کسب‌وکار بزرگ را پایه‌گذاری کند. کارآفرینان نیاز دارند که یادبگیرند که با افراد مناسب شبکه‌سازی کنند
  5. قدرت فروش: یک کارآفرین، چه بخواهد و چه نخواهد، تجربه فروش خواهد داشت. آنها ایده‌‌ها، کالاها و خدمات را به مشتریان، سرمایه‌گذاران و کارمندان می‌فروشند. ‌لذا بسیار مهم است که بدانند چه موقع باید بفروشند و چه موقع بایستی دست نگه دارند.
  6. یادگیری: کارآفرینان موفق، تشخیص می‌دهند که  همه چیز را نمی‌دانند و بازار دائماً در تغییر است. لذا بایستی دائماً از آخرین وضعیت سیستم‌های جدید، فناوریها و روندهای صنعت مطلع باشند و این امر نیاز به مهارت یادگیری در سطح بالا دارد.
  7.  بازنگری در عملکرد خود: کارآفرینان نیاز دارند که مدتی متوقف شوند و برای آینده برنامه‌ریزی کنند. کارکردن دائمی، از لحاظ جسمی و احساسی، کارآفرینان را خسته و فرسوده می‌کند.
  8. اعتماد به نفس: در حالیکه کارآفرینان منابع زیادی را به کمک می‌گیرند، اما در انتها، آنها نیاز دارند که تیکه زیادی به خودشان داشته و از سطح اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند.