پنج نشانه اینکه شما برای کارآفرین شدن آماده نیستید

07:48:11 _ 95/11/08

کارآفرینی سفری پرماجرا است. سفری که ممکن است بعضی از افراد آماده‌ی این سفر نباشند.پنج نشانه که اگر فردی آنها را داشته باشد، بهتر است به کار فعلی اش بچسبد و فعلاً رویاهای کارآفرینی اش را مسکوت بگذارد.

  1. نداشتن سیستم حمایت کننده: جیسون هوگ، استاد دانشگاه دانشگاه کرنل، اولین سوالی که از افراد مایل به کارآفرین شدن می پرسد این است که »آیا یک شبکه ی حمایت کننده-خانواده، دوستان، همسر،همکار- که در طول این ماجرا از شما حمایت کنند، دارید؟« برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، شما نیاز دارید که شبکه ای پایدار از حامیان داشته باشید که این شبکه از منزل شما شروع می شود. در صورتیکه شما حمایت کافی- علی الخصوص از جانب همسر- نداشته باشید، تصمیم های ضعیفی برای کسب وکار خواهید گرفت.
  2. وابسته نبودن به دریافت حقوق ماهانه: یکی از اولین سوالاتی که می توان از افرادی که می خواهند کارآفرین شوند، این است که آیا شما آماده هستی که برای شش ماه تمام، هیچ حقوقی دریافت نکنی؟ البته بعضی مدت زمان بیشتری از شش ماه متصور هستند و چه بسا یک کارآفرین برای مدت زمانی بیش از چند سال، هیچگونه دریافتی نداشته باشد. به عنوان یک بنیانگذار، علی الخصوص اگر کارمندانی داشته باشید، پولتان قبل از شما، تعلق به آنها دارد.اگر شما موفق شوید که در مراحل ابتدایی عمر شرکت، از طریق فرشتگان کسب و کار یا روشهای دیگر، سرمایه ای کسب کنید نیز دوباره اکراه زیادی نسبت به استفاده شخصی از آن خواهید داشت. هنگامی که شخصی نگران بیمه درمانی اش است، می توان با اطمینان گفت که وی یک کارآفرین نیست.
  3. عدم اشتیاق به یادگیری قوانین جدید: بسیاری از کارآفرینان در هنگام راه اندازی یک کسب وکار، احساس می کنند در ادامه‌ی مسیر نیز می توانند صرفاً از مهارتهای تخصصی شان استفاده کنند . شخصی که احساس می کند به صرف اینکه یک برنامه نویس قوی یا یک بازاریاب حرفه ای است، می تواند یک شرکت را با موفقیت راه اندازی کند، شدیدا در اشتباه است. یکی از نشانه های اینکه شخصی برای کارآفرین شدن آماده نیست این است که می خواهد صرفاً در حوزه تخصص عملیاتی خودش بماند و افرادی را در پیرامونش برای کارهایی که نمی داند چگونه انجام شود، استخدام کند. یک شرکت استارتاپی در ابتدا شرایط ناپایداری خواهد داشت وهیچ گارانتی ای در مورد اینکه شخص می تواند افرادی را استخدام کند یا افراد را در شرکت نگاه دارد وجود ندارد و کارآفرین باید آماده باشد تا کارهایی که نیاز است را انجام دهد
  4. باور داشتن به افسانه کارآفرینی: یک افسانه رایج اشتباه در مورد کارآفرینی این است که شما برای خودتان کار می کنید. در واقعیت اینگونه نیست . حتی به عنوان بنیانگذار یک شرکت استارتاپ، شما مدیر خودتان نیستید و احتمالاً تنها کسی که برایش کار نمی‌کنید، خودتان هستید. به عنوان یک کارآفرین شما برای سرمایه‌گذاران، برای ذی نفعان و برای کارمندان کار خواهید کرد.
  5. نداشتن شم کسب و کاری: استارتاپها معمولاً غیرقابل پیش بینی هستند. به همین دلیل بسیاری معتقدند که نیازی به فهم  تئوریها و راهکارهای علوم سنتی کسب و کار وجود ندارد. پس از اینکه کسب و کار را راه انداختید، در صورتیکه امور برخلاف میل شما پیش آمد، چه خواهید کرد؟ چگونه مشتریان را جذب می کنید و درآمد بدست می آورید؟ و چه مقدار پول برای رسیدن به نقطه تعادل نیاز دارید؟ در صورتیکه شخص پاسخی برای این سوالات نداشته باشد، نیازمند انجام اقداماتی قبل از ورود به عرصه کارآفرینی می باشد.

منبع:

http://www.techrepublic.com/article/5-signs-you-arent-ready-to-be-an-entrepreneur/