۶ نکته برای توسعه مهارتهای رهبری در خودتان

11:48:06 _ 96/02/01

در این قسمت به ۶ مورد اساسی اشاره شده است که به کمک آنها می توانید خودتان را در مسیر قرار دهید و تبدیل به یک رهبر اثربخش شوید.

  • خودتان را ارزیابی کنید.

به منظور اینکه بدانید چه مهارت هایی را باید یاد بگیرید، ابتدا باید نقاط قوت و ضعف خود را بدانید. ابزاری مثل تست شخصیت مایرز-بریگز (MBTI) یا ارزیابی شخصیت دیسک (DiSC) می توانند به شما سرنخ هایی درمورد ویژگی های رهبری مناسب شخصیت شما، به شما بدهند.

به برخوردهای روزانه ی خود فکر کنید و ببینید در کدام یک از آنها موفق عمل می کنید و کدام یک برایتان دشوار است. اینها شاخصه های مهمی هستند که به کمک آنها می فهمید در چه مواردی مهارت دارید و در چه مواردی نیاز به توسعه ی مهارت ها.

علاوه بر این ها می توانید از همکاران مورد اعتماد خود بازخورد بگیرید. گاهی افرادی که پست های رهبری دارند از سوال پرسیدن اجتناب می کنند، چون ممکن است از دید دیگران سوال پرسیدن یک ضعف برای آنها قلمداد شود. اما در واقع این کار می تواند نشانه ای از توانمندی شما باشد، نشان از این داشته باشد که شما به قدری اعتماد به نفس بالایی دارید که خودتان را مورد سنجش قرار می دهید.

  •  سبک رهبری خود را مشخص کنید.

سبک رهبری سبکی است که رهبر به تیم خود جهت می دهد، برنامه ریزی می کند و به افراد انگیزه می دهد. سبک های رهبری متعددی وجود دارند که برخی از آنها عبارتند از: سبک آمرانه، متقاعد کننده، مشارکتی و…

  •  منابع مورد نیاز خود را فراهم کنید.

اگر واقعا می خواهید از خودتان یک رهبر بسازید، برای اینکار حتما به منابعی نیاز خواهید داشت. این یعنی، کنار گذاشتن پول برای شرکت در کلاس های آموزشی، استخدام یک مربی (کوچ)، شرکت کردن در کنفرانس ها یا انجام سایر کارهایی که برای پرورش مهارت های خود لازم دارید.

ما برای هر چیزی که فکر می کنیم مهم است پول خرج می کنیم، مثلا خرید ماشین یا خانه. چرا برای پرورش مهارت های رهبری خود پول خرج نکنیم؟

حتی اگر پول کافی نداشته باشید باز هم توسعه مهارت های رهبری امکان پذیر است. می توانید اطلاعات زیادی را در اینترنت به رایگان پیدا کنید، در دوره های اینترنتی رایگان شرکت کنید، از کتاب ها و وبلاگ ها یا سایر منابع رایگان استفاده کنید.

  •  روی جذبه خود کار کنید.

اگر می خواهید به عنوان یک رهبر احترام کسب کنید، لازم است درمورد اینکه چطور خود را به دیگران نشان دهید فکر کنید، از نحوه ی رفتارتان گرفته تا مطالبی که در رسانه های اجتماعی منتشر می کنید. منظور از جذبه ی رهبری، دیدی است که دیگران به شما دارند و در اعتبار شما تاثیرگذار است. جذبه به این معنی نیست که با کت و شلوار در محل کار حاضر شوید. ارزش این را دارد که درمورد دید دیگران نسبت به خودتان فکر کنید.

جذبه ی رهبری ترکیبی از وقار، اعتماد به نفس، کنترل و سبک شما است. باید این جذبه را در شخصیت، توانایی ها، ارزشی که برای سازمان و همکارانتان دارید ایجاد کنید. به رهبرانی که مورد تحسین شما هستند فکر کنید، به این فکر کنید که چرا سبک آنها با شما سازگار است و ببینید آنها چطور رفتار می کنند، مدیریت می کنند و به افراد اطرافشان انگیزه می دهند، همه این ها به شما کمک می کند مهارت ها و روش رهبری خود را بهبود بخشید.

  • به دنبال انواع مختلف مردم باشید.

روش دیگری برای بهبود اعتماد به نفس خود در زمینه رهبری این است که اطرافتان را با افرادی که با شما متفاوت هستند احاطه کنید. به دنبال افرادی باشید که دیدگاه و توانایی های متفاوتی با شما دارند. این کار نشان دهنده ی این است که شما به اندازه ای اعتماد به نفس دارید که می توانید با افرادی کار کنید که با شما متفاوت هستند و شما را به چالش می کشند.

رهبران غالبا بخاطر اینکه جذب افرادی مشابه خود می شوند شکست می خورند، این کار آنها را از ایده ها و نوآوری های جدید دور می کند.

  • جهت گیری اخلاقی خود را بشناسید.

یکی از حوزه های رهبری که غالبا مد نظر قرار نمی گیرد فهمیدن جهت گیری اخلاقی خودمان است. باید بدانید ارزش ها و خط قرمز های شما چه هستند.

حین رهبری، از رهبران موارد زیادی درخواست می شود، آنها باید به سرعت تصمیم بگیرند و کاری انجام دهند. مهم است که گاهی با خودتان خلوت کنید و درمورد اولویت های اخلاقی خود فکر کنید یا با فردی مورد اعتمادی در این مورد صحبت کنید و اطمینان حاصل کنید که طوری رهبری خواهید کرد که ارزشها و خط قرمزهای خود را زیر پا نگذارید. وقتی از ارزش ها و خط قرمزهای خود اطلاع داشته باشید می توانید بدون توجه به فشاری که روی شما است، تصمیمات درستی بگیرید.

 

این نوشتار به نقل از سایت مدیران ایران آورده شده است.