صندوق پژوهش و فناوری ایده آل صنعت امروز

امتیاز: 0.0

نام صندوق پژوهش و فناوری ایده آل صنعت امروز
تلفن 025-37840362
وب‌سایت http://www.idealsfund.com
ایمیل -
زیست‌بوم صندوق ها
حوزه‌ها
مکان‌ها
فایل ضمیمه

توضیحات

همواره خلأ یک نهاد مالی در حوزه صنایع و خدمات که بیشتر از بانک در خدمت صنعتگران و کارآفرینان باشد، در استان قم و استانهای همجوار بدرستی احساس می­شد و لذا نخبگان و دغدغه مندان صنعتی استان قم بدنبال راهکاری بودند تا برای سرمایه­ گذاران و صاحبان ایده و کارآفرینی راهگشا باشد. در این مسیر با عنایت به ماده 100 برنامه سوم توسعه و ماده 44 قانون رفع موانع تولید مصوب سال 94 زمینه ایجاد یک صندوق پژوهش و فناوری در استان قم فراهم شد.

 

گرچه پیش از تأسیس صندوق ایده ­آل صنعت امروز، صندوق­های پژوهش و فناوری دیگری مجوز تأسیس گرفته بودند اما توجه به امور توسعه­ ای همچون خوشه­ های صنعتی و کنسرسیوم­های تولیدی و صادراتی و ارائه خدمات جامع به کل کشور مغفول مانده بود.

 

با این توضیحات صندوق ایده ­آل با مشارکت بخش خصوصی و شرکت شهرکهای صنعتی استان قم به نمایندگی از دولت و اخذ مجوز از کارگروه مربوطه به ریاست وزیر محترم علوم و تحقیقات در اواخر سال 95 و با ثبت آن در اداره کل ثبت شرکت­ها و مؤسسات تجاری استان قم در ابتدای سال 96 فعالیت خود را آغاز کرد که مورد استقبال سازمان شهرکهای صنعتی و صنایع کوچک ایران و فعالان اقتصادی پیشرو قرار گرفته است.

 

دارا بودن شخصیت حقوقی غیردولتی و استقلال مالی با وجود عضویت نمایندگانی از شرکت شهرکهای صنعتی در هیئت مدیره و سهامداران و همچنین امکان جذب سرمایه گذار علاقه مند به حوزه های فناورانه به جز سرمایه اولیه ثبت شده صندوق، از ویژگی­هایی است که علاوه بر پرهیز از بروکراسی معمول اداری در بخش دولتی، امکان جذب منابع از بخش دولتی و عمومی را نیز میسر ساخته است.

 

ارائه خدمات تخصصی مالی و سرمایه­ گذاری جامع و متنوع، اشاعه سرمایه­ گذاری خطرپذیر (VC)، ارائه خدمات توسعه فناوری به واحدهای نوپا و دانش­ بنیان و واحدهای صنعتی فناور در قالب عارضه­ یابی، مشاوره بهبود، انجام پژوهش­های کاربردی و تجاری سازی نتایج آنها، موضوعاتی ست که به لطف حضور کارشناسان، مشاورین و همکاران حرفه­ ای صندوق امکان خدمت رسانی در اقصا نقاط ایران را فراهم می سازد.

 

در کنار همراهی تنگاتنگ با بخش خصوصی امیدواریم بتوانیم با همکاری دولتمردان، متولیان نهادهای عمومی، صاحبان تجربه و اندیشمندان دانشگاهی گامی هرچند کوچک در بهبود فضای کسب و کار و تقویت اقتصاد ملی برداشته و سهمی در تعالی و توسعه واقعی میهن عزیزمان ایران داشته باشیم.

 

نظرات

هنوز هیچ نظر همراه با متنی ثبت نشده است