موسسه توسعه فناوری نخبگان

امتیاز: 0.0

نام موسسه توسعه فناوری نخبگان
تلفن 02144471682
وب‌سایت http://www.mtfn.ir
ایمیل [email protected]
زیست‌بوم پشتیبانی, سرمایه گذاران خطرپذیر
حوزه‌ها هوش مصنوعی , نرم افزار
مکان‌ها تهران
فایل ضمیمه

توضیحات

 طرح های دانش بنیان بر اساس ایده ای که از سوی کار آفرین ارایه می شود شکل گرفته و جهت صنعتی نمودن آن مورد نظر، نیاز به تامین سرمایه می باشد. کار آفرین در این مرحله با توجه به نو بودن طرح و ریسک بالا درنوع دانش فنی و بازار آن، نمی تواند به راحتی از تسهیلات سیستم های بانکی و صندوق های مالی موجود استفاده نماید، علاوه بر اینکه در این نوع تسهیلات نیاز به وثایق سنگین بوده که تهیه آن نیز کار دشواری خواهد بود.

  با توجه به این مشکلات، تامین سرمایه جهت اجرای طرح های جدید، یکی از مشکلات مهم در این مسیر است و این موضوع، دلیل بر ضرورت داشتن سازمانی ویژه، جهت تامین این سرمایه خواهد بود و برای تامین سرمایه این نوع طرح های دانش بنیان، سرمایه گذاران خطر پذیر به وجود می آیند که سرمایه لازم کارآفرین را با تقبل ریسک بالا و بدون دریافت وثیقه را تامین می کنند و با مشارکت در طرح کارآفرین، دانش فنی وی را صنعتی نموده و به سمت موفقیت هدایت می نمایند.

  به همین منظور، موسسه توسعه فناوری نخبگان در سال 1381 به صورت یک موسسه غیر انتفاعی عام المنفعه و به عنوان یک موسسه سرمایه گذاری خطر پذیر (VC) تاسيس و به همت مديران و کارشناسان خويش توانسته است تجربه سرمايه گذاري خطر پذير را در ایران اجرا و پرتفویی (سبد سهام) از سهام شرکتهاي تازه تأسيس تشکیل دهد.

نظرات

هنوز هیچ نظر همراه با متنی ثبت نشده است