درباره ما

نقشاپ (نقشه راه استارتاپ) بستری تعاملی برای معرفی عناصر فعال در زیست بوم کارآفرینی ایران است که توسعه ابزارهای مفید در این عرصه را دنبال می کند.

مهمترین عناصر معرفی شده در نقشاپ

  1. نهادهای ارائه دهنده خدمات تخصصی به کسب‌وکارها (ایرانی و خارجی)
  2. استارتاپ‌های ایرانی
  3. مشاوران فعال حوزه کسب و کار
  4. محتواهای حوزه کسب و کار و کارآفرینی 

ابزارهای توسعه داده شده در نقشاپ

  1. نقشه راه استارتاپ: کارآفرینی فرآیندی جذاب، اما بسیار پر فراز و نشیب است. در نقشاپ با استفاده از معتبرترین و به روزترین منابع، نقشه راهی برای استارتاپ‌ها در سی و شش گام، ذیل شش تم کلی (آمادگی برای کارآفرینی، آمادگی برای راه‌اندازی، طراحی محصول و راه‌اندازی، ارزیابی و توسعه و جذب سرمایه و همکاری با سرمایه‌گذار) طراحی شده است.
  2. زیست بوم کارآفرینی: نهادهای خصوصی و دولتی مختلفی می‌توانند به استارتاپ‌ها برای رشد و توسعه کمک کنند. عدم آگاهی از وجود این نهادها، ممکنه هزینه‌های زیادی رو به استارتاپ‌ها وارد کنه. از طرفی، معمولاً فعالین صنعتی و بنیانگذاران استارتاپ‌ها، فرصت کافی برای رصد عناصر فعال در زیست‌بوم کارآفرینی پیرامون‌شان ندارند. در زیست‌بوم کارآفرینی، این نهادها ذیل هشت دسته (سیاستگذاری، تامین مالی، پشتیبانی، نیروی انسانی، بازار، زیرساخت، تحقیق و توسعه و فرهنگ) معرفی شده است.
  3. نقشه استارتاپا: در نقشاپ امکان معرفی استارتاپهای ایرانی در نقشه استارتاپا فراهم شده است. در این ابزار، استارتاپ‌ها ذیل دوازده دسته کلی (فروشگاه‌های اینترنتی، فینتک، سبک زندگی، ابزارها و سرویس‌ها، فناوری‌های پیشرفته، رسانه، بازی و دنیای مجازی، آموزش، اطلاعات، شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات، سفر و جابه‌جایی و نرم‌افزار معرفی شده است.

مخاطبین نقشاپ را استارتاپ‌ها، سیاستگذاران، فعالین صنعتی و علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب‌و‌کار تشکیل می‌دهند.

نقشاپ، یک بستر کاملا تعاملی است و امکان افزودن و ویرایش آیتم‌های مختلف برای کاربران فراهم شده است. همچنین ما در نقشاپ مشتاقانه منتظر دریافت نظرات ارزشمند مخاطبان گرامی هستیم (تماس با ما)